Будинок-стіна

Не кожен гість і навіть житель міста Одеси знає, що за адресою Воронцовский провулок 4, знаходиться найсмішніший і незвичайний, можна навіть сказати, містичний будинок міста. З першого погляду — будинок як будинок, мало чим що відрізняється від інших старих житлових будівель. Але яке, же здивування осягне вас, якщо трохи пройти і подивитися на нього збоку, з певного ракурсу. Так, зір вас не обманює — будинок дійсно виглядає плоским, неначе від нього залишилася одна фасадна стіна! Ще цей будинок називають Будинок-стіна.

 

Перше питання, яке з’являється в голові, оправившись після легкого шоку: «Як таке може бути, і як там можуть жити люди!»?. Так, це важко представити, але квіти на підвіконнях, фіранки і кондиціонери наполегливо говорять об наявність мешканців в цьому будинку.

 

Насправді, секрет такого архітектурного обману в тому, що задня стінка будинку відразу прилягає до фасадної, тобто будівля має трикутну форму. Історична довідка говорить про те, що під час будівництва цього будинку, ще в період царської Росії, не вистачило засобів на спорудження бічної стіни, ось і довелося звести дві стіни разом. Тоді ніхто і подумати не міг, що у результаті ця будівля стане однією з пам’яток Одеси, і викликатиме море здивування і захоплення у гостей і жителів міста.

 

Знайти цю незвичайну будівлю просто — знаходиться вона у кінці Приморського бульвару, прямо позаду Воронцовського палацу. Якщо ж йти від пам’ятника Дюку, то плоский будинок знаходиться в кварталі від пам’ятника, паралельно Приморському бульвару.

Коли будете в Одесі, обов’язково сходіть подивитися на будинок з однією стіною, і додатковий запас вражень вам гарантований. І не забудьте зводити туди своїх друзів, їх реакція від побаченого запам’ятається вам надовго.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*