Фестиваль Давньої Музики

Львів – один з найдавніших історичних центрів України. В різні епохи Львів(Leopolis, Lwow, Lemberg) був адміністративним осередком Галицько-волинського королівства, Речі Посполитої, Австро-Угорської імперії, що відчутно відобразилося в культурній та історичній спадщині міста. В ньому збереглося багато пам’яток давнини – це вулиці і площі, палаци і храми, оздоблені досконалими зразками скульптури,вітражу, живопису. Унікальним архітектурним комплексом середньовіччя і ренесансу вважається Площа Ринок; музейні колекції Львова зберігають шедеври європейського барокового мистецтва, як, наприклад, скульптури Іоана Пінзеля чи «У лихваря” Жоржа де Лятура. Важливе місце в культурній спадщині міста займає музика.

 

Музичне життя давнього Львова – свідчать історичні документи з міських архівів – було багатим і національно різноманітним. У місті впродовж багатьох століть звучала вокальна та інструментальна, церковна і світська музика різних часів, народів та стилів. Серед відомих імен нашої музичної історії: середньовічний український бард Митуса, польський ренесансний композитор Мартин Львівський,австрійський класик Франц Ксавер Моцарт, син геніального Вольфгана Амадея Моцарта.

 

Об’єктивна музична ситуація в Україні ХХ століття не сприяла виникненню напрямку історичного виконавства, що в багатьох країнах Європи має вже столітню історію. Тому потреба активного функціонування давньої музики визрівала десятиріччями, але конкретна ідея «озвучення” історичного комплексу Львова лише кілька років тому набула форми ФЕСТИВАЛЮ ДАВНЬОЇ МУЗИКИ.

 

Він був заснований 2003 року Центром Міжнародних Культурних Ініціатив (ЦМКІ) у співпраці з Управлінням культури Львівської міської ради, за підтримки Польського Інституту і Чеського Центру. Від часу свого заснування ФЕСТИВАЛЬ ДАВНЬОЇ МУЗИКИ У ЛЬВОВІ вперше в Україні в такому обсязі і на такому професійному рівні представив оперну і ораторську, органну та камерну, вокальну та інструментальну музику середньовіччя, ренесансу, бароко і класицизму з різних європейських країн. Це розмаїття відображає полінаціональне культурне середовище давнього Львова.

 

Учасниками ПЕРШОГО, ДРУГОГО і ТРЕТЬОГО ФЕСТИВАЛІВ ДАВНЬОЇ МУЗИКИ (2003-2005) були ансамблі ”Ortino Musicale” і «Ars Leonis Basel” (Базель), «Dekameron” (Варшава), «Collegio di musicasacra” (Вроцлав), «Capellaall’Antico” (Замостя), «Consortium Sedinum” (Щецін), «Ritornello” (Прага), «Музичні асамблеї” (Київ), об’єднання «Майстерня пісні”, хор «Gloria”, оркестри «INSO Львів” і «Leopolis”, ансамблі «Ricercare”,»Львівські МЕНЕСТРЕЛІ” і «A cappella Leopolis” (Львів), солісти з Швейцарії,Польщі, Чехії, Словаччини, України. Концерти відбувалися в Костелі Св. Марії Магдалини (Будинок органної та камерної музики) і в Храмі Св. Лазаря (Хорова школа «Дударик”).

 

Особливим став ЧЕТВЕРТИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДАВНЬОЇ МУЗИКИ «ЛЬВІВ-750” (3-15 вересня 2006 р.), присвячений ювілеєві міста. До його концертів увійшли «музичні картини з історії Львова – звучала музика з Львівського ірмологіону, з Львівської-лютневої табулатури, твори Мартина Львівського і Ф. К. Моцарта («львівського Моцарта”). У фестивалі взяли участь виконавці з Швейцарії, Німеччини,Нідерландів, Чілі, Угорщини, Чехії, Польщі, України. За сприяння Універсальної Інвестиційної Групи був випущений диск «Музика давнього Львова”, до якого увійшли «живі” записи з концертів фестивалю.

 

Напрямки, накреслені попередніми Фестивалями Давньої Музики, розвиваються і надалі. Зокрема, постійним фактором репертуарної політики стає тенденція до включення музики з львівських джерел, з джерел регіону. Ще один напрямок формування фестивальних програм – відкриття і»озвучення” давніх зразків української музики різних регіонів, представлення її в контексті творчості Східної та Західної Європи.

 

Програма П’ЯТОГО ФЕСТИВАЛЮ ДАВНЬОЇ МУЗИКИ У ЛЬВОВІ (2-13 жовтня 2007 р.) вибудовувалась навколо кількох найважливіших акцій – це середньовічна і ренесансна скандинавська та італійська музика у виконанні шведського ансамблю «LaudeNovella”, українські прем’єри середньовічного кодексу «Carmina Burana” (XI-XIIIст.), органних творів Д. Букстегуде та клавесинових творів Ж. Ф. Рамо, подвійних,потрійних і почетвырних клавірних концертів Й. С. Баха. У фестивалі брали участь музиканти з Швеції, Росії, Польщі та України.

 

ШОСТИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДАВНЬОЇ МУЗИКИ У ЛЬВОВІ «З ЧАСІВ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ” (3-12 жовтня 2008 р.) був присвячений польсько-литовсько-білорусько-українським музичним взаєминам, що складалися особливо активно в XVI–XVIII століттях в межах однієї держави.

 

 

Фестиваль Давньої Музики: 1 комментарий

Обсуждение закрыто.